Tylko jedno słowo

Kiedy za złamaną nogę przysługujesz odszkodowanie?

Grudzień 1st, 2017

Złamana noga to ogromny kłopot, szczególnie dla osoby wcześniej sprawnej fizycznie. Do złamania może dojść na wiele sposobów, osoby starsze są szczególnie narażone na tego typu urazy, co związane jest z naturalną degradacją struktur kostnych i częstymi chorobami. Najczęściej jednak do kontuzji dochodzi podczas upadku z wysokości i bezpośredniego uderzenia. Objawów złamania jest sporo i zależeć one będą od stopnia rozległości urazu, przede wszystkim wystąpi ból, który będzie nasilał się wraz z poruszaniem, brak możliwości samodzielnego poruszania się, opuchlizna w miejscu urazu, wysięk i może być widoczna deformacja kończyny. Bardzo niebezpieczny będzie złamanie kości biodrowej, co może wiązać się z uszkodzeniem organów wewnętrznych i ważnych struktur krwionośnych.

Na wysokość odszkodowania za złamaną nogę będzie składać się przede wszystkim stopień poniesionego i udokumentowanego uszczerbku na zdrowiu. Poszkodowany może liczyć na pewno na jednorazowe odszkodowanie, jak również zwrot kosztów za usługi medyczne – nie ma obowiązku leczyć się w państwowych placówkach. Ponadto w ramach odszkodowania, można ubiegać się za zwrot kosztów za wszelkie przejazdy do placówek medycznych czy innych punktów, związanych z procesem rekonwalescencji. Jeżeli zabieg medyczny wymaga wcześniej zapłaty – jest możliwość wnioskowania o wypłatę zaliczki na ten cel.

Aby dochodzić odszkodowania należy przygotować szereg dokumentów, poświadczających doznany uszczerbek na zdrowiu. Najważniejsze będą opinie wydane przez lekarzy i specjalistów. Przydatne również są wypisy ze szpitala, skierowania na dalsze badania czy rehabilitację. Wnioskując o zwrot kosztów za zakup sprzętu medycznego czy odpłatnych usług medycznych – konieczne będzie załączenie stosownych faktur czy rachunków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.helpfind.pl

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.