Tylko jedno słowo

KONSOLIDACJA

Marzec 15th, 2017

Konsolidacja zadłużenia to jedna z najpopularniejszych metod na zmniejszenie comiesięcznych obciążeń ponoszonych przez gospodarstwa domowe.  PŁAĆ JEDNĄ NISKĄ RATĘ ZAMIAST KILKU WYŻSZYCH takie jest hasło większość banków, które oferują specjalne kredyty konsolidacyjne, które umożliwiają scalenie kilku pożyczek w jedną.

W ten sposób zamiast co miesiąc spłacać kilka rat za telewizor, kartę kredytową i debet na rachunku bankowym, można je zamienić na jedną ratę o wiele niższą niż spłacane dotychczas. Niższa rata jest możliwa do uzyskania z dwóch powodów. Po pierwsze dzięki temu, że kredyt konsolidacyjny jest niżej oprocentowany niż pożyczki, które nim spłacamy, ale jest z nim dużo formalności, wymaga on wypełnienia specjalnego wzoru dokumentów. Po drugie  okres kredytowania można dodatkowo wydłużyć, dzięki czemu spłata tych samych kwot kredytu rozłożona jest w dłuższym czasie. Oba te rozwiązania pozwalają na znaczne obniżenie wysokości spłacanych rat.

Jeśli zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego, zastanówmy się nad różnymi wariantami spłaty. Nie warto kierować się tylko wysokością raty, koniecznie trzeba sprawdzić, jaki będzie szacunkowy całkowity koszt kredytu w skali całego okresu kredytowania. Jeśli tego nie policzymy, może okazać się, że kosztem niższej raty zapłacimy bankowi wyższe odsetki i w długim okresie obciążenie naszego budżetu będzie znacznie większe. Oferta kredytów konsolidacyjnych dostępnych na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna zarówno pod względem wysokości oprocentowania, jak i dostępnych okresów kredytowania, wystarczy wypełnić wniosek. Zastanawiając się nad zaciągnięciem tańszego kredytu, możesz skorzystać z oferty doradcy kredytowego, który pomoże dokonać porównania ofert 4 i zasugeruje najkorzystniejsze rozwiązanie.

prąd od plusa     gniazdko elektryczne 

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.