Tylko jedno słowo

Zostań mistrzem czytania etykiet!

Luty 27th, 2017

ZDROWE ODŻYWIANIE ZACZYNA SIĘ OD… CZYTANIA ETYKIET, KTÓRY JOGURT CZY SEREK KUPIĆ? JAK WYBRAĆ ZDROWSZE PRODUKTY ,,BEZ KOMPROMISÓW JEŚLI CHODZI O SMAK?

Jak wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia, Polacy gubią się w mitach na temat zdrowego odżywiania i brakuje im autorytetów podpowiadających, co powinni jeść. W odpowiedzi na te potrzeby powstało Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ. Działalność NCEŻ opiera się na dorobku naukowym i wiedzy ekspertów związanych z Instytutem Żywności Żywienia, którzy znajduje się na stronie www.ncez.pl, radzą kształtować prawdziwe porady ekspertów, formułowane jasno i podane w styczniu, przystępny sposób, każdemu ułatwią podejmowanie codziennych decyzji żywieniowych.

Warto skorzystać z tych rad, bo jak wynika z podanych badań Polacy zwracają uwagę głównie na smak i wygląd produktu oraz stosunek jego ceny do jakości, a dużo mniejsze znaczenie ma skład, kaloryczność i wartość odżywczą produktu. Eksperci podpowiadają, jak podczas wykupów czytać etykiety produktów, żeby nie przepłacając wybierać produkty bardziej korzystne dla naszego zdrowia.

Prezentujemy praktyczną ściągą czytania etykiet, przygotowaną przez ekspertów NCEŻ:

  • Zacznij od sprawdzenia terminu przydatności produktu do spożycia.
  • Zwróć uwagę na trzy najważniejsze rzeczy: zawartość tłuszczu, soli i cukru.
    Jeśli nie masz czasu porównywać składu wszystkich produktów ze sklepowej półki sprawdź etykiety przynajmniej dwóch i wybierz te, który ma najniższą zawartość trzech powyższych wartości.

http://pogotowieenergetyczne24.pl/

 

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.