Tylko jedno słowo

Przejedzenie

Grudzień 29th, 2016

Jak w nic kojarzysz święta z jedzeniem. W końcu tradycja każe nam siedzieć godzinami przy stole. Czasem nasz organizm nie wytrzymuje świątecznego tempa i domaga się pomocy.

Takie kilkudniowe świętowanie, nieodłącznie związane z intensywnym przyjmowaniem różnorodnych pokarmów zwykle w nielimitowanych ilościach, które bardzo często przedłuża się do Nowego Roku, stanowi ogromne wyzwanie dla naszego układu pokarmowego  kilka dni pracy na najwyższych obrotach.

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami koncepcji jedzenia małych porcji w rozsądnych odstępach, ale bardziej podoba nam się „miksowanie” różnych potraw, to oprócz kupowania świątecznych prezentów warto wybrać się także do apteki, gdzie zwykle szukamy pomocy, aby obronną ręką wyjść z żywieniowych tarapatów.

Duża ilość pokarmów spożywany zwykle szybko, pomiędzy towarzyskimi pogawędkami, sprzyja nadmiernemu gromadzeniu się gazów, czyli wzdęciom. Czujemy się wtedy jakbyśmy mieli w brzuchu ogromny balon. Tutaj z pomocą przychodzą specyfiki, które powodują, że pęcherzyki gazu pękają i są wchłaniane przez ścianę jelita lub wydalane. Preparaty te są bezpieczne, gdyż substancje czynne nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego.

Niestrawność większości z nas kojarzy się jednoznacznie z długo utrzymującym się nieprzyjemnym uczuciem zlokalizowanym w jamie brzusznej, ale bezpośrednio wpływają-cym na funkcjonowanie i ogólne samopoczucie. W aptece znajdziemy stosowany od lat kwas dehydrocholowy z kilkoma dodatkowymi składnikami znany jako Raphacholin C, który działa żółciotwórczo oraz żółciopędnie i wpływa na ruchy perystaltyczne jelit, co w konsekwencji przedkłada się na łagodzenie nudności, bólu brzucha, odbijania, wzdęć, a nawet zaparć.

Zamiast leżeć warto się trochę poruszać aby przyśpieszyć metabolizm. W tym roku nie pojeździmy na sankach, ale świąteczne spacery są wskazane. Odpocznie nie tylko nasz żołądek, ale i nasz umysł bo od plotek nagromadzonych przy stole może huczeć w głowie. Wychodząc nie zapomnijmy wyłączyć z prądu choinki  czy zgasić świec, nie ma nic gorszego od awarii prądu w świętach, chyba że awaria spowodowana pożarem instalacji elektrycznej. Wówczas za radą portalu http://rankingcenpradu.pl/ zachowajmy zimną krew i nie gaśmy instalacji wodą, do gaszenia pożaru urządzenia elektrycznego służą specjalne gaśnice

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.