Tylko jedno słowo

Pojazd elektryczny – jak działa

Wrzesień 1st, 2016

Pojazd nieelektryczny zawiera silnik spalinowy oraz części, takie jak zbiornik paliwa, przewody paliwowe, systemy wtrysku paliwa, układu chłodzenia i układu wydechowego. Samochody elektryczne, są zasilane bezpośrednio przez energię elektryczną, a nie środek opałowy.

Akumulator i silnik spalinowy

Samochód elektryczny posiada szereg akumulatorów, co najmniej jeden silnik elektryczny, kontroler, który prowadzi energię elektryczną do silnika (-ów) elektrycznego opartego na akceleratorze. W nowoczesnych elektrycznych samochodów osobowych, energia elektryczna do napędzania silnika (-ów) elektrycznego dostarczanego przez akumulator. W większości samochodów elektrycznych, takich jak Nissan, energia elektryczna jest dostarczana przez akumulator, który może być podłączony do jednego z trzech źródeł zasilania:

  • standardowego gniazdka domowego,
  • ulepszony system pobierania opłat domu, który skraca czas ładowania o połowę lub,
  • stacji szybkiego ładowania dostarczonych przez miasta lub podmioty użyteczności publicznej.

Akumulator samochodu elektrycznego należy naładować, podłączając samochód do jednej z tych trzech źródeł, jest tak proste jak podłączenie wtyczki urządzenia elektrycznego do gniazdka. Ładowanie może trwać zaledwie kilka godzin, aby naładować samochód za pomocą wysokiego napięcia na stacji szybkiego ładowania lub, 12 godzin przy użyciu standardowego gniazdka domowego.

Energia solarna w aucie

Inżynierowie zaczynają również budować specjalne samochody zasilane energią słoneczną, tak chcą sprawdzić jak działa taka technologia, czy pojazd taki eksplorowany w naturze nadają się do jazdy dziennej. Niektóre pojazdy, takie jak Toyota Prius, korzystające z technologii ogniw słonecznych cieszą się uznaniem, szczególnie w krajach słonecznych. Ładowanie odbywa się na parkingu, mając taki samochód zależy nam na tym aby znaleźć jak najbardziej słoneczne stanowisko.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.