Tylko jedno słowo

Nuda i 6 sposobów na nią

Sierpień 3rd, 2016

Ponoć inteligentni ludzie nigdy się nie nudzą  w swoim towarzystwie, ale warto odkryć swoje miejsce, swoje hobby i oddać mu się kiedy dopadnie nas nuda. Ciekawymi hobby dla domatorów są: rękodzieło, ogrodnictwo oraz pisanie bloga, tak jak ja, ale pomysłów jest więcej.

Geocaching, ciekawe hobby dla poszukiwaczy skarbów

Może jej nie znacie, ale to gra która powstała jeszcze przez Pokemon GO, Geocaching to zabawa terenowa, udajemy się w teren w poszukiwaniu skrzynek tzw. skarbów. Zabawa ma wymiar trans graniczny, znana jest nawet w Oceanii. Poszukiwać wpisuje się w dzienniku, jaki jest ukryty w skrzynce, może też zabrać z niej skarb i pozostawić kolejny.  Skrzynek poszukujemy dzięki aplikacji, musimy się tylko zalogować i posiadać telefon z dostępem do GPS.

Ogrodnictwo: w ogrodzie, na balkonie, w domu

Nie musisz posiadać ogrodu, aby znajomi zachwycali się twoją ręką do kwiatów. Wystarczy trochę miejsca w domu i rośliny można ustawić na parapet czy balkon. W domu można hodować kwiaty, zioła, owoce i warzywa. Kilka poradników, aby dobrze dopasować podłoże do sadzonek i gotowe, powiedz dżungli tak.

Gry planszowe: hobby na spotkania towarzyskie

Od czasu telefonów i komputerów gry planszowe straciły popularność, ale wracają do łask zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Dzięki tej formie rozrywki można zintegrować się z grupą, zdobyć wiedzę z różnych dziedzin oraz rozwinąć logiczne myślenie i koncentrację. Obecnie planszówki są przeróżne, od gier logicznych po nawet gry z wykorzystaniem zdolności ruchowych.

Rekonstrukcja historyczna: wiedza historyczna i zabawa na świeżym powietrzu

W tym przypadku potrzeba dużo zaangażowania i dużej grupy realizatorów. Rekonstrukcja historyczna to odtwarzanie wydarzeń z przeszłości. Bitwy, wiece słynne śluby czy uroczystości, odgrywane są jak w teatrze. Oczywiście są to przedsięwzięcia na dużą skalę, najsłynniejszy jest chyba odgrywanie bitwy pod Grunwaldem. Angażuje się w nią corocznie ponad 1500 osób, potrzeba charakteryzacji, oświetlenia i załatwienia specjalnej taryfy na prąd, R. Oczywiście amatorzy niech zaczną od domowego teatrzyku.

Rękodzieło, czyli handmade: hobby, na którym można zarabiać

Laleczki, klejone domki czy plecione ze słomy figurki, magia polega aby tworzyć z dostępnych surowców. Nie ma znaczenie co zrobisz aby praca i efekt cię satysfakcjonował. Dla osób z zdolnościami polecam renowację starych mebli lub wykonywanie nowych np. z palet czy innych materiałów.

Pisanie bloga – hobby społeczne w domu

Jest wiele blogów na różne tematy, od gotowania po sport. Blogerzy piszą wiersze czy dekorują mieszkania. To co lubisz robić możesz spisać na strony wirtualne. Popularne są witryny dot. life hacków, bo zawsze można podpatrzeć coś ciekawego.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.