Tylko jedno słowo

Oszczędzanie pieniędzy – jak to robić?

Czerwiec 23rd, 2016

Oszczędzanie, nie ma definicji teko słowa, albo ja jej nie znam. Można powiedzieć, że to proces, który polega na gromadzeniu oszczędności. Jest wiele sposobów na oszczędzania, a wszystkie wymagają od nas samozaparcia, wiedzy, mocnego charakteru jak i silnej woli. Zniechęcenie może skutecznie popsuć to co wypracowaliśmy przez tak długi okres. Oto kilka wskazówek, którymi się posługuję.

Zapisz swoje drobne wydatki. Wszystko po to by ustalić ile wydajemy miesięcznie na takie kategorie jak jedzenie, rozrywka, ubrania. W ten sposób możesz śledzić swoje wydatki. Przynajmniej raz w miesiącu, uciąć i ze spokojem dokonaj weryfikacji tego, co kupiłeś. Następnie, należy zadać sobie pytanie, czy to ma sen. Ucz się na błędach i w następnym miesiącu zbędne wydatki przelej lepiej na  konto oszczędnościowe, te pieniądze bardziej ci się przydają w sytuacjach awaryjnych.

Nigdy, ale to nigdy nie rób zakupu pod wpływem impulsu. Pomyśl nad każdym wydatkiem, nad tym dużym, przez co najmniej 24 godzin. Działając na tej zasadzie będziesz w stanie ograniczyć zakupy wykonane pod wpływem impulsów.

To co musisz zrobić już dziś, to spróbuj ograniczyć zakupy na kartę kredytową, nawet jeśli spłacasz całość pod koniec miesiąca, to co to daje, bank dolicza swój procent. W przypadku korzystania z karty debetowej liczy się szybki dostęp do pieniędzy, ale to nie zawsze jest dobre dla naszych finansów.

Szukasz skutecznego sposobu ustalenia budżetu? Począwszy od pierwszego dnia nowego miesiąca, zbieraj pokwitowanie za wszystkie zakupu. Większość ludzi nie śledzić, na co wydają i nie może zrozumieć, gdy ich budżet nie może obsłużyć całości ich wydatków. Bilans jest przecież prosty nie wydajemy więcej niż mamy i to jest skutecznie oszczędzanie pieniędzy, w innym terminie będziemy uczyć się oszczędzać na energii elektrycznej czy produktach żywnościowych.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.