Tylko jedno słowo

Etykieta energetyczna

Kwiecień 1st, 2016

Obecność etykiety energetycznej na sprzętach elektronicznych z jednej strony czyni nas coraz bardziej świadomymi i sprawia, że dokonujemy zakupu modelu, który zużywa mniej energii, wody. O tej wydajności i charakterystyce technicznej nie informują inne specyfikacje.  Etykieta jest po to, aby wyjaśnić użytkownikom końcowym znaczenie niektórych parametrów energetycznych oraz zrozumieć symbole i numery, które są na urządzeniu.

Potrzeba ochrony środowiska, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu dobrobytu, jest podstawą wyborów dotyczących produkcji i użycie energii. Osiągnięcie i przekroczenie celów redukcji emisji gazów cieplarnianych, to jeden z „zrównoważonych” filarów zdrowia. Dlatego wszyscy musimy coś zrobić, aby zmniejszyć emisję zanieczyszczeń oraz ograniczenie zużycia energii czy innych zasobów w naszym domu, co będzie z korzyścią dla naszego środowiska. W trosce o klimat powstają wytyczne rządów państw, których celem jest wprowadzenie badań i innowacji technologicznych, aby móc dać nam nowe i bardziej efektywne rozwiązania systemów. Zadaniem rządzących jest także koordynacja wysiłków ukierunkowanie ich w stronę prawidłowych wyborów oraz pomagać promować stosowanie takich systemów. Zaangażowanie wszystkich podmiotów, aby, zostali aktywną częścią, informowania i oceny możliwość korzystania z nowych i bardziej dogodnych rozwiązania dla oszczędzania energii elektrycznej i innych podstawowych zasobów, takich jak woda.

Takie racjonalne wykorzystanie zasobów energii, bez ograniczeń, przynosi podwójną korzyść. Korzyścią indywidualną, dla obywatela będzie opłata niższego rachunku za prąd. Wspólnota będzie korzystać z mniejszego zanieczyszczenia powietrza, będziemy mniej importować energię i surowce z zagranicy. Zmniejszenie zużycia energii oraz innych zasobów można również wprowadzić do naszym domów, możemy zrobić wiele, przyjmując szereg środków i zachowań.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.