Tylko jedno słowo

Samopoczucie

Luty 11th, 2016

Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Ja też. Brak energii do działania czy złe samopoczucie można przezwyciężyć. Dziś przedstawię 6 sprawdzonych przeze mnie sposobów na dobre samopoczucie.

  1. Zwierzęta

Domowe zwierzę, w moim przypadku pies znacznie poprawia mi humor. Głaskanie, przytulanie, spacer czy zabawa z psem sprawiają, że o kłopotach udaje mi się zapomnieć. Już dawno udowodniono, że zajmowanie się zwierzętami ma terapeutyczne działanie.

  1. Odżywianie

Kondycja umysłu wpływa na ciało, a kondycja ciała wpływa na umysł. Dlatego też nastrój możemy sobie poprawić zdrowo się odżywiając. Ja jem więcej owoców i warzyw i czuje się świetnie!

  1. Kwasy omega-3 i witamina B12

Zdaniem naukowców one potrafią nam poprawić samopoczucie.  W swojej diecie wprowadziłem więc ponadto morskie ryby, orzechy, siemię lniane i owoce morza.

  1. Węglowodany bez tłuszczu

Nasze samopoczucie poprawia serotonina. Można za pomocą węglowodanów bez dodatku tłuszczu znacznie podnieść jej poziom w organizmie. Dosyć często jem zatem makarony, pieczone ziemniaki czy popcorn.

  1. Mniej kawy

Zbyt duże jej ilości sprawiają, że jestem bardziej nerwowy. To z kolei niekorzystnie wpływa na moje samopoczucie. Unikać należy także mocnej herbaty.

  1. Ruch

Już nie raz ruch znacznie poprawił mi samopoczucie. Wystarczy choćby krótki spacer. Ruch odpręża zarówno ciało, jak i umysł, a także poprawia jakość snu. Każda minuta spędzona na aktywności to lepsze samopoczucie.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.